Friday, September 30, 2011

Songs of Rico Rod



Born: 22/01/1933
Died: 01/06/2016

Real Name: Ricardo Vincent Rodrigues
Stage Name: Rico Rod


1. SORO NAKALegends: RR: Rico Rod, AP: Anita Pereira, BP: Bab PeterRR: Ieo moga ieo, ieo moga ieo, ieo moga ieo aro,
Nachoyam dogaim, allon paim, nach ho kitlo boro,
AP: Kiteak poti tum, chintinaim fuddar, naka to sodd soro,
RR: Tumvuim pionk xik, sintiment soglle, zatat poro .

AP: Fuddarachi tunvem paloili vat,
Itloi mhunnon kiteak tum zatai tight,
RR: Chodd pilear boro nachonk fatafatt.

AP: Tuka lagon, gelim bagon, zoddleli kobar zodd,
Cheddeachem iskol, pirdear zata , bill vaddon zalam chodd,
RR: Devacher dor bhavart, kaim zaunchemnam falt, Dev assa vhodd,
Munis rochun, munxea pormonnem rochlea fuim podd.

BP; Khori khobor pod rochlea khori khobor,
AP: Baba tum altai kiteak. BP: Maim matxe kuxin tum sor
BP: Soro piiela pai, matxe uklun vor

RR: Martolom mutt, BP: chol gha putt, AP: Baba tho pai tuzo,
RR: Tumvuim bebdo, anvuim bebdo, sorean pirdear kelo,
AP: Kaiboro xiktaloi akhea vadden puta tujem nanv gazo,
RR: Pirdear tho zaunk, anv guneavkar, guneav mozo.

RR: Juramentan anik soro naka,
AP: Puta mojea tumvuim pienaka,
BP: Fokandd kelem pai, sudraumcheak tuka,

BP: Pienaka, soro pienaka,
Maink moje dukhan pai ghali naka,
RR: Nam mojea puta anik soro naka.

2. DUDDVANK LAGONU - Rico Rod

Bore aslole dusman zatai, kestanv kortai moddkeo martai,
Kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Hachem voson taka sangtai, boro gorabo pirdear kortai,
Kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Are misak voitai, Devak meutai, tintun modem jadu kortai,
Kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Torne cheddvank matreamkodde kazar kortai, dukhan roddtai
Kiteak lagonu - Duddvank lagonu

Kitem korum ieta, duddvamchea adaran,
Kitle zannank babdeank marle nam zait faran,
Arey axek duddvamchea bail ghovak korta narann,
Bail mouza marta, bhailean ghov bhurgeank gheun gharan.

Goem sutteank bomboi ietai chittkon rautai, bikonn martai,
kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Cheddvam borim neson bonvtai, cheddeank babdeank pixe kortai,
kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Konn choriam soro kaddun vinktai, bore munxeak bebdde kortai,
kiteak lagonu - Duddvank lagonu
Tiatrist tiatr nachtai, cheddvam bailanchim kantaram mhunntai
Kiteak lagonu - Duddvank lagonu

Bailank pixeo korunk duddu dilear puro,
Sakrament kortai tim tiran tiro,
Kopit nasloli agbott magir fuimchean voro
Chavi sodtai mortai magir gumteak galun doro

Adlea tempar kestanv nasleo, krimo nasleo dusman nasle
kiteak tori - duddu nasle dekhnu
Hachem voron taka diyi mervam diun gorvam addi
kiteak tori - Duddu nasle dekhnu
Rag pois korun, mogan bonvo, festank porbank khoxen nacho
Kiteak tori - Duddu nasle dekhnu
Atam kestanv kortai, kirmio martai, dusman zatai, chorunk bonvtai
kiteak kori - tea duddvam lagonu

Munxean duddu poin sonvsar pirdear kelo
Munis poiat rocket gheun mollbar paulo
Heo arti pollunu Adanv fuxeal zatolo
Punn koslo faido thodde daddle bailam sokolo


3. DORJI - Lyrics Rico Rod Singers Rico Rod RR & Nolasco Dias ND

RR: Bhurgea jivitan anvem vhoddli keli chukh,
      Chintun adlem jivit bhogtam dukh,
ND: Sodd ti khobor, atam bhogtanv ami sukh,
        Tor ugoddea novo buk.

Chorus
RR: Anv ani tum ochorianim meule,
ND: Dorjiponn xiktanam amig zale,
RR: Main-pain amkam dorji korunk kele,
ND: Punn ami mestak marun povon gele.....Repeat chorus both

RR: Mestak marlo mhunn pulisen kes keli
       Disan dis kagdancher khobor ietali,
ND: Niddonk suceg nam, pulis dourunk bonvtali,
       Xekim dorun beddi ghalli.

Chorus
RR: Jeilint amkam soro kaddpi meule,
ND:Bhair sortoch soro kaddun vikunk lagle,
RR: Thoddeach tempan ami bongle bandle
ND: Pulisen dorun marun bongle vele....Repeat chorus both

ND: Duddvamkar asle porte gorib zale,
RR: Sui sut gheun dorjiponn korunk lagle,
ND: Tea tempaile motte zhodde somple,
RR: Karabar korunk sakh koxe xiumle.

Chorus..Both
 Noxiban assot tor kiteim posta,
Nam tor tea noxiban munis fosta,
Famad dorji giraik chikar asta
Zokh tanchem kaddtonam kai borem dista. 

Updated 27/10/2016